وام ۳۰۰ میلیون دلاری برای توسعه ملی جمهوری تاجیکستان

TajikistanToday.Org(Persian),

مرکز مطبوعاتی نمایندگی بانک توسعه آسیایی در تاجیکستان در گزارشی برنامه جدید این بانک برای سال‌های 2019-2021 در این کشور را متمرکز به توسعه جاده‌ها، انرژی، بخش خصوصی، آموزش و پرورش، بهداشت، تامین امنیت غذایی و زیرساخت‌های شهری عنوان کرد.

«پرادیپ سریواستاوا» نماینده دائمی بانک توسعه آسیایی در «دوشنبه» در این خصوص گفت: طرح تجاری مذکور مطابق با استراتژی فعلی مشارکت بانک توسعه آسیایی با تاجیکستان و اولویت‌های توسعه ملی این کشور می‌باشد.

وی افزود: برای رسیدگی به چالش‌ها و نیازهای این کشور بانک توسعه آسیایی برای مشارکت و همکاری با سایر سازمان‌های چندجانبه و دوجانبه آماده است.

بنابراین گزارش، کمک‌های مالی پیش بینی شده در چارچوب برنامه 3 ساله بانک توسعه آسیایی بیش از 300 میلیون دلار براورد شده و به شکل وام به تاجیکستان ارائه می‌شود.

با این حال، رقم نهایی کمک به دستاوردهای تاجیکستان و وجود منابع لازم در بانک توسعه آسیایی بستگی دارد.

طرح سرمایه گذاری پیش بینی شده بانک توسعه آسیایی در تاجیکستان شامل پروژه‌هایی برای احیا دالان‌های کلیدی جاده‌ای، حمایت از بخش مالی، توسعه بیشتر بخش انرژی، بهبود زیرساخت‌ها و همچنین بهبود مدیریت ذخایر آبی می‌باشد.

علاوه بر این بانک توسعه آسیایی قصد دارد از پروژه‌هایی در زمینه توسعه زیرساخت‌های شهری، بهبود انعطاف پذیری در برابر بلایای طبیعی و توسعه مهارت‌های کاری در تاجیکستان حمایت کند.


TajikistanToday.Org on Facebook:
https://www.facebook.com/tajikistantoday.org/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s