پنجمین نشست سیکا در دوشنبه – روسای جمهوری کشورهای منطقه در تاجیکستان

TajikistanToday.com(Persian),
وزارت امور خارجه تاجیکستان اعلام کرد، ۶۵۰ خبرنگار محلی و خارجی کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا (سیکا) در دوشنبه را پوشش می‌دهند.
به نقل از آسیاپلوس، وزارت امور خارجه تاجیکستان روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، تاکنون ۱۱ کشور در سطح رئیس‌جمهور حضور خود در کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (سیکا) که 14 و 15 ژوئن در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار می‌شود اعلام کرده اند.
در بیانیه وزارت خارجه تاجیکستان آمده است، موضوع اصلی پنجمین نشست سیکا «دیدگاه مشترک به منطقه امن و مرفه‌تر سیکا» است و در پایان این نشست بیانیه ای نیز صادر خواهد شد.
کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا (سیکا) یک انجمن چند جانبه برای گسترش همکاری در زمینه صلح، امنیت و ثبات در آسیا است.
کشورهای همچون افغانستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بنگلادش، چین، هند، ایران، قزاقستان، قرقیزستان، ترکیه، امارات، ازبکستان و ویتنام عضو سیکا هستند.

منابعی از مقامات تاجیک به آسیاپلاس گفته‌اند که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه و ایران نیز به‌منظور شرکت در اجلاس سیکا و نیز دیدار با پرزیدنت امامعلی رحمان، به دوشنبه سفر خواهند کرد.

TajikistanToday on Facebook:
https://www.facebook.com/tajikistantoday.org/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s